O Pulp Books

Formalnie rzecz biorąc, jesteśmy wydawnictwem, ale myślimy o sobie raczej: "ci od opowieści". Bo to z nich właśnie wszyscy wyrastamy, to one towarzyszyły nam od zawsze. Książki, filmy, komiksy, gry – połączyły nas i sprawiły, że postanowiliśmy zrobić wspólnie coś, co odda hołd naszym pasjom. Tak zdecydowaliśmy o stworzeniu Pulp Books. Naszą inspirację, ale i główny cel, widać już w naszej nazwie. Pragniemy bowiem odwoływać się do tradycji literatury groszowej (po angielsku właśnie pulp books), czyli dawać światu proste, przystępne opowieści gatunkowe, dostępne dla każdego w możliwie przystępnej cenie i formie. Ktoś powie: tylko tyle? Nie. Aż tyle. Znamy się na naszej pracy i wiemy, że "robienie w rozrywce" to poważna sprawa, a napisanie dobrej prostej książki wcale nie jest łatwe. Zdajemy sobie sprawę, ile trudu należy włożyć w każdy tytuł, ile to zajmuje czasu i energii, by powstała prawdziwa jakość.

I choć zwykle na okładce jest jedno nazwisko, wiemy doskonale, że to zawsze jest praca zespołowa. W Pulp Books długo gromadziliśmy taką właśnie ekipę. Przez lata zbieraliśmy doświadczenia w skrajnie różnych dziedzinach, a potem długo dyskutowaliśmy, jak wykorzystać je wszystkie dla naszego wspólnego marzenia. Znajdujemy się w tym miejscu, bo wreszcie wspólnie doszliśmy do wniosku, że jesteśmy gotowi, by pokazać się światu i zaprosić Was do wspólnej przygody. Zorganizowaliśmy drużynę, czas wyruszyć w drogę. Cel mamy jasny i wyraźny: opowiadać wspaniałe historie, a przy okazji pokazać Wam ich kulisy, zaproponować nowe i stare formy ich pełniejszego odbioru. Wiemy, jak przedstawić to wszystko w atrakcyjnej formie i utrzymać Was w świecie naszych opowieści na długo po tym, jak przewrócicie ostatnią stronę, bądź przesłuchacie ostatnie zdanie. Chodźcie z nami, będzie fajnie!

O PulpBooks

Formalnie rzecz biorąc, jesteśmy wydawnictwem, ale myślimy o sobie raczej: “ci od opowieści”. Bo to z nich właśnie wszyscy wyrastamy, to one towarzyszyły nam od zawsze. Książki, filmy, komiksy, gry – połączyły nas i sprawiły, że postanowiliśmy zrobić wspólnie coś, co odda hołd naszym pasjom. Tak zdecydowaliśmy o stworzeniu PulpBooks. Naszą inspirację, ale i główny cel, widać już w naszej nazwie. Pragniemy bowiem odwoływać się do tradycji literatury groszowej (po angielsku właśnie pulp books), czyli dawać światu proste, przystępne opowieści gatunkowe, dostępne dla każdego w możliwie przystępnej cenie i formie. Ktoś powie: tylko tyle? Nie. Aż tyle. Znamy się na naszej pracy i wiemy, że “robienie w rozrywce” to poważna sprawa, a napisanie dobrej prostej książki wcale nie jest łatwe. Zdajemy sobie sprawę, ile trudu należy włożyć w każdy tytuł, ile to zajmuje czasu i energii, by powstała prawdziwa jakość.

I choć zwykle na okładce jest jedno nazwisko, wiemy doskonale, że to zawsze jest praca zespołowa. W PulpBooks długo gromadziliśmy taką właśnie ekipę. Przez lata zbieraliśmy doświadczenia w skrajnie różnych dziedzinach, a potem długo dyskutowaliśmy, jak wykorzystać je wszystkie dla naszego wspólnego marzenia. Znajdujemy się w tym miejscu, bo wreszcie wspólnie doszliśmy do wniosku, że jesteśmy gotowi, by pokazać się światu i zaprosić Was do wspólnej przygody. Zorganizowaliśmy drużynę, czas wyruszyć w drogę. Cel mamy jasny i wyraźny: opowiadać wspaniałe historie, a przy okazji pokazać Wam ich kulisy, zaproponować nowe i stare formy ich pełniejszego odbioru. Wiemy, jak przedstawić to wszystko w atrakcyjnej formie i utrzymać Was w świecie naszych opowieści na długo po tym, jak przewrócicie ostatnią stronę, bądź przesłuchacie ostatnie zdanie. Chodźcie z nami, będzie fajnie!

Przyjmowanie propozycji wydawniczych

Na początek kilka zasad, które nam ułatwią pracę, a Wam uświadomią czego szukamy i na jakich zasadach chcemy z Wami pracować. By nie było nieporozumień Zacznijmy więc od tego, czego oczekujemy:

1. Przyjmujemy wyłącznie samodzielne opowiadania i to do dwudziestu tysięcy znaków (liczonych ze spacjami). Dlaczego tak? Bo dzięki opowiadaniom możemy sprawnie i w miarę kompleksowo ocenić potencjał autora do opowiadania historii. Sprawdzamy wtedy nie tylko styl, język, ale i znajomość gatunku oraz panowanie nad historią od początku do końca. No i – jak już wiecie — lubimy opowiadania.

2. Interesują nas wyłącznie opowieści gatunkowe. Tu nasze zainteresowania są dość szerokie, bo chętnie przeczytamy od Was zarówno kryminały, sensację czy thrillery, jak i dobry sf, fantasy czy horror. Ok są dla nas również romanse, erotyki czy opowieści obyczajowe. Wszystko to może być na poważnie, może być komediowo — to już zależy od Was.

3. Technicznie prosimy, byście nadsyłali swoje teksty w formacie PDF z pierwszą stroną na której znajdą się wyłącznie następujące informacje:

- Imię i nazwisko autorki bądź autora

- Tytuł

- Gatunek (jeżeli to miks to jakich konkretnie gatunków)

- Liczba znaków

- Krótkie streszczenie opowiadania (do 500 znaków)— tu uwaga, jeśli w opowiadaniu ważny jest element zaskoczenia, napiszcie to streszczenie tak, by nie zniszczyć twista.

4. Prosimy o nadsyłanie w mailu tylko jednego NIE PUBLIKOWANEGO WCZEŚNIEJ. Prosimy też, byście nie nadsyłali więcej niż jednego maila w miesiącu. No chyba, że indywidualnie poprosimy by było inaczej.

Co w zamian oferujemy:

1. Jeżeli Wasze opowiadanie nam się spodoba, KUPIMY od Was czasową licencję i opublikujemy Waszą historię na naszej powstającej właśnie platformie zarówno w formacie ebookowym, jak i audio. Wydania w papierze nie gwarantujemy, ale nie wykluczamy. Gdy zdecydujemy się na współpracę, w mailu od nas dostaniecie szczegółową rozpiskę warunków, łącznie z finansowymi.

2. Gwarantujemy, że odpowiemy na każdy mail jaki od Was dostaniemy (nie licząc oczywistych prób trollingu). W ciągu tygodnia od nadesłania wiadomości dostaniecie potwierdzenie, że Wasz tekst dotarł, a w ciągu dwóch miesięcy decyzję o przyjęciu tekstu bądź decyzję odmowną z uzasadnieniem odmowy. Jeżeli z jakiegoś powodu powstanie opóźnienie, dostaniecie stosowną wiadomość przed upływem końca terminu. Macie prawo rozliczać nas z tych terminów dopytując co się stało, gdybyśmy ich nie dotrzymali (nawet o dzień). Wiemy, że chcecie wiedzieć co się dzieje i że to dla Was ważne.

3. Twórcy raz opublikowani na naszej platformie zyskają w dowód zaufania krótszą ścieżkę dostępu do naszych betaczytaczy (szybciej otrzymacie odpowiedź), a po kilku opublikowanych u nas opowiadaniach zaproponujemy rozwinięcie współpracy i rozmowę na temat waszych nowelowych czy powieściowych konceptów, bądź decyzję odmowną z uzasadnieniem odmowy. Jeżeli z jakiegoś powodu powstanie opóźnienie, dostaniecie stosowną wiadomość przed upływem końca terminu. Macie prawo rozliczać nas z tych terminów dopytując co się stało, gdybyśmy ich nie dotrzymali (nawet o dzień). Wiemy, że chcecie wiedzieć co się dzieje i że to dla Was ważne.

WAŻNA UWAGA:

Nasze zasady dotyczą wszystkich nadsyłanych tekstów, także od autorów, którzy mają już za sobą pisarski debiut. Prosimy byście nie próbowali wysyłać mimo wszystko dłuższych tekstów z nadzieją, że może się uda. Nie uda się, bo byłoby to nie fair wobec innych. Wszystko jasne? Zatem zapraszamy do nadsyłania tekstów na adres: [email protected]

Powodzenia!

Przyjmowanie propozycji wydawniczych

Na początek kilka zasad, które nam ułatwią pracę, a Wam uświadomią czego szukamy i na jakich zasadach chcemy z Wami pracować. By nie było nieporozumień. Zacznijmy więc od tego, czego oczekujemy:

1. Przyjmujemy wyłącznie samodzielne opowiadania i to do dwudziestu tysięcy znaków (liczonych ze spacjami). Dlaczego tak? Bo dzięki opowiadaniom możemy sprawnie i w miarę kompleksowo ocenić potencjał autora do opowiadania historii. Sprawdzamy wtedy nie tylko styl, język, ale i znajomość gatunku oraz panowanie nad historią od początku do końca. No i – jak już wiecie — lubimy opowiadania.

2. Interesują nas wyłącznie opowieści gatunkowe. Tu nasze zainteresowania są dość szerokie, bo chętnie przeczytamy zarówno Wasze kryminały, sensację czy thrillery, jak i dobry s-f, fantasy czy horror. Okej są dla nas również romanse, erotyki czy opowieści obyczajowe. Wszystko to może być na poważnie, może być komediowo — to już zależy od Was.

3. Prośba techniczna: nadsyłajcie swoje teksty w formacie PDF z pierwszą stroną, na której znajdą się wyłącznie następujące informacje:
– imię i nazwisko autora_autorki
– tytuł
– gatunek (jeżeli to miks, to jakich konkretnie gatunków)
– liczba znaków
– krótkie streszczenie opowiadania (do 500 znaków) – tu uwaga: jeżeli w opowiadaniu ważny jest element zaskoczenia, napiszcie to streszczenie tak, by nie zniszczyć twista.

4. Prosimy o nadsyłanie w mailu tylko jednego NIEPUBLIKOWANEGO WCZEŚNIEJ tekstu. Prosimy też, byście nie nadsyłali więcej niż jednego maila w miesiącu. No chyba, że indywidualnie poprosimy, by było inaczej.

Co w zamian oferujemy:

1. Jeżeli Wasze opowiadanie nam się spodoba, KUPIMY od Was czasową licencję i opublikujemy Waszą historię w naszej aplikacji PulpUp, zarówno w formacie ebookowym, jak i audio. Wydania w papierze nie gwarantujemy, ale nie wykluczamy. Gdy zdecydujemy się na współpracę, w mailu od nas dostaniecie szczegółową rozpiskę warunków, łącznie z finansowymi.

2. Gwarantujemy, że odpowiemy na każdy mail jaki od Was dostaniemy (nie licząc oczywistych prób trollingu). W ciągu tygodnia (siedmiu dni roboczych) od nadesłania wiadomości dostaniecie potwierdzenie, że Wasz tekst dotarł, a w ciągu dwóch miesięcy decyzję o przyjęciu tekstu
bądź odmowną z uzasadnieniem. Jeżeli z jakiegoś powodu powstanie opóźnienie, dostaniecie stosowną wiadomość przed upływem końca terminu. Macie prawo rozliczać nas z tych terminów dopytując, co się stało, gdybyśmy ich nie dotrzymali (nawet o dzień), ale nie ma potrzeby robić tego wcześniej. Wiemy, że chcecie wiedzieć co się dzieje i że to dla Was ważne.

3. Twórcy raz opublikowani w naszej aplikacji PulpUp zyskają w dowód zaufania krótszą ścieżkę dostępu do naszych betaczytaczy (szybciej otrzymacie odpowiedź), a po kilku opublikowanych u nas opowiadaniach zaproponujemy rozwinięcie współpracy i rozmowę na temat waszych nowelowych czy powieściowych konceptów. 

WAŻNA UWAGA:

Nasze zasady dotyczą wszystkich nadsyłanych tekstów, także od autorów, którzy mają już za sobą pisarski debiut. Prosimy, byście nie próbowali wysyłać mimo wszystko dłuższych tekstów z nadzieją, że może się uda. Nie uda się, bo byłoby to nie fair wobec innych. Wszystko jasne? Zatem zapraszamy do nadsyłania tekstów na adres: [email protected]
Powodzenia!

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Jak wykorzystujemy cookies
Jak wyłączyć cookies
OK